Az év fiatal jazz-zenésze

Jazz Mecénás Díj - 2020.

A Magyar Jazz Szövetség Vezetősége a beérkezett javaslatok alapján nemrégiben döntött az idei Jazz Mecénás Díjak odaítéléséről.

A díjat a Magyar Jazz Szövetség Vezetősége azzal a szándékkal hozta létre, hogy intézményes formában is kifejezhesse háláját és elismerését azon személyek felé, akik a jazzművészet értékét, szépségét felismerve - és mindenekelőtt ebből a felismerésből kiindulva - önkéntes erőfeszítéseikkel jelentős támogatáshoz segítették a hazai jazzéletet, így a lehetőségek megteremtésével hozzájárultak a magyar jazzművészet színvonalának emelkedéséhez, a magyar zenei élet gazdagításához és nemzetközi elismertségéhez.

2020-ban a Magyar Jazz Szövetség Jazz Mecénás Díját kapják:

Bóna László, a Budapest Jazz Club társtulajdonosa és programigazgatója

Bona Laszlo ST 020 1280x853 1 e1513777662666

Hoffmann György, az iF Café vezetője

HoffmannGyorgy pres1532

Az elismerések átadására a Magyar Jazz Ünnepe alkalmából, október 9-én 19.00 órakor kerül sor a Budapest Jazz Club-ban.

Szívből gratulálunk a díjazottaknak!