Az év fiatal jazz-zenésze III.

FELHÍVÁS

"Az év fiatal jazz-zenésze - 2018."
cím elnyerésére

A Magyar Jazz Szövetség harmadik alkalommal indítja el tehetségkutató versenyét Magyarországon működő, jazz zenét oktató közép-, vagy felsőfokú zeneoktatási intézményben tanuló fiatal jazz-zenészek részére.

Nevezési feltételek:

-          A nevezés korhatára: 25 év.
-          A pályázó Magyarországon működő, jazz zenét oktató közép- vagy felsőfokú zeneoktatási intézmény – hangszeres vagy ének szakának – hallgatója.
-          Az intézmény jelöli őt „Az év fiatal jazz-zenésze - 2018.” címre.

A verseny menete:
A beérkezett jelöléseket a Magyar Jazz Szövetség Vezetőségének tagjaiból alakult három fős szakmai zsűri bírálja el, melynek eredményeként kiválasztott 6-8 jelentkező bekerül a Budapest Jazz Club-ban tartott nyilvános döntőbe.
A döntőben 2 kompozíciót kell előadni: egy szabadon választott sztenderd-et és egyet, amit a zsűri választ ki a repertoárból. A verseny napján, a döntő előtt hangbeállással egybekötött próba lesz a helyszínen.

Döntő - 2018. február 3. Budapest Jazz Club

A döntő végén két díjat osztunk ki:

1. Szakmai zsűri díj
  2. Közönségdíj
Mind a két díjazott érdemes lesz az „Az év fiatal jazz-zenésze 2018.” címre

Amennyiben a zsűri, és a közönség azonos nyertest választ, akkor csak egy győztest hirdetünk. A díjat egy személy csak egyszer nyerheti el.

A zsűri által odaítélt díjjal járó nyeremények:

1. Fellépési lehetőség a Budapest Jazz Club-ban
  2. Fellépési lehetőség az If Café-ban
  3. Fellépési lehetőség a Magyar Jazz Ünnep 2018-as rendezvényén
  4. Részvételi lehetőség a Lamantin Improvizációs Táborban
  5. Fellépési lehetőség a 2018. évi Debreceni Jazz Napok-on
  6. Média-megjelenés bemutatkozási lehetőséggel
A közönségdíjat elnyerő versenyző nyereménye:

1. Fellépési lehetőség a Budapest Jazz Club-ban
  2. Média-megjelenés bemutatkozási lehetőséggel

A nyeremények nem tartalmazzák az útiköltséget valamint a költőpénzt.

A nyerteseket a koncerteken minden esetben profi, elismert magyar jazz-zenészek kísérik.

A nyerteseket delegáló oktatási intézmények külön elismerésben részesülnek.

Pályázni a NEVEZÉSI LAP-on lehet az alábbi kötelező mellékletek beadásával:
-          Az oktatási intézmény hivatalos jelölése (intézményenként maximum három fő részére adható, három különböző hangszeres/énekes tanuló részére)
-          A jelölt önéletrajza - koncertképes repertoár jazz sztenderdekből (minimum 20)
-          10-15 perces demó anyag - 2-3 rövid jazz sztenderd, téma, és improvizációs játék – Youtube-ra feltöltve, link megadásával.

Az adatalapot és mellékleteit e-mailben kell megküldeni a Magyar Jazz Szövetség Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címére legkésőbb 2017. december 31-éig.