FELHÍVÁS

„Az év fiatal jazz-zenésze 2016.”

cím elnyerésére

A Magyar Jazz Szövetség tehetségkutató versenyt indít Magyarországon működő, jazz zenét oktató közép-, vagy felsőfokú zeneoktatási intézményben tanuló fiatal jazz-zenészek részére.

Nevezési feltételek:

-          A nevezés korhatára: 30 év.
-          A pályázó Magyarországon működő, jazz zenét oktató közép- vagy felsőfokú zeneoktatási intézmény – hangszeres vagy ének szakának – hallgatója.
-          Az intézmény jelöli őt „Az év fiatal jazz-zenésze” címre.

A verseny menete:

A beérkezett jelöléseket a Magyar Jazz Szövetség Vezetőségének tagjaiból alakult három fős szakmai zsűri bírálja el, melynek eredményeként kiválasztott 6-8 jelentkező bekerül a Budapest Jazz Club-ban tartott nyilvános döntőbe.

A döntőben 2 kompozíciót kell előadni: egy szabadon választott sztenderd-et és egyet, amit a zsűri választ ki a repertoárból. A verseny napján, a döntő előtt hangbeállással egybekötött próba lesz a helyszínen.

Döntő - 2016. január 30. Budapest Jazz Club

A döntő végén két díjat osztunk ki:

1. Szakmai zsűri díj

2.Közönségdíj

Mind a két díjazott érdemes lesz az „Az év fiatal jazz-zenésze 2016.” címre

Amennyiben a zsűri, és a közönség azonos nyertest választ, akkor csak egy győztest hirdetünk. A díjat egy személy csak egyszer nyerheti el.

Nyeremények:

1. Kétszeri fellépési lehetőség a Budapest Jazz Club-ban
  2. Kétszeri fellépési lehetőség az If Café-ban
  3. Fellépési lehetőség a Magyar Jazz Ünnep 2016-os rendezvényén
  4. Részvételi lehetőség a Lamantin Improvizációs Táborban
  5. Workshop és koncert a nyertesek iskolájában
  6. Média-megjelenés bemutatkozási lehetőséggel
A nyeremények nem tartalmazzák az útiköltséget valamint a költőpénzt.

A nyerteseket a koncerteken minden esetben profi, elismert magyar jazz-zenészek kísérik.

Pályázni a mellékelt NEVEZÉSI LAP-on lehet az alábbi kötelező mellékletek beadásával:

• Az oktatási intézmény hivatalos jelölése (intézményenként maximum négy fő részére adható)
  • A jelölt önéletrajza - koncertképes repertoár jazz sztenderdekből (minimum 20)
  • 10-15 perces demó anyag - 2-3 rövid jazz sztenderd, téma, és improvizációs játék – Youtube-ra feltöltve, link megadásával.

Az adatalapot és mellékleteit e-mailben kell megküldeni a Magyar Jazz Szövetség Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címére legkésőbb 2015. december 30-ig.

Az év fiatal jazz zenésze 2016 nevezési lap letöltése itt >>>

Az év fiatal jazz zenésze 2016 oktatási intézmény ajánlás letöltése itt >>>