Magyar Jazz Napja – 2016. szeptember 10.

Idén nyolcadik alkalommal, egy régi-új helyszínen, a 25. Budapest Borfesztivál keretei között a Budavári Palotában kerül megrendezésre a Magyar Jazz Napja.

A Magyar Jazz Szövetség rendezvénye a hazai jazz szcéna aktuális keresztmetszetét felvonultatni kívánó rangos esemény, mely évről-évre új nézőpontból láttatja a műfaj kiválóságait. Az idei év a jubileumok és a jubileumi születésnapjaikat ünneplő magyar jazz-zenészek tematikájára épül. A tavaly 25 éves Magyar Jazz Szövetség meghívását nem kisebb jazzisták fogadták el, mint az idén 70. születésnapját ünneplő Berki Tamás, a 60 éves Binder Károly, a szintén 60 éves Márkus Tibor és Muck Ferenc vagy az 50 éves Egri János.

Program:

14.00 Egri Drive Stuff

15:30 Equinox feat. Borbély Mihály

17.00 Binder Quartet

19:30 Berki Tamás & Sárik Péter Trió

21.00 Budapest Ragtime Band feat. Kelemen Angelika

22.30 The Bluesberry Band feat. Muck Ferenc

A rendezvény megvalósulását a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.